Stealthbits Veri Tabanı Güvenliği

Yetkilerin net bir görümünün elde edilmesi zor ve zaman alıcı olabilir.

Veritabanı Güvenliğiyle İlgili Sorun

Veriler, neredeyse her ihlal senaryosunda birincil hedeftir ve veritabanları, ticari uygulamalar için birincil depolardır. Bu sistemleri korumak her geçen gün daha da zor hale gelmektedir. Veritabanı yöneticilerinin çeşitli veritabanı türleri ve örneklerinin yönetimi ve güvenliğinde pek çok zorlukla karşılaşıyor olsa da, veri erişimi yönetimini bu denli sorunlu hale getiren bazı ortak paydalar vardır.

Erişim hakları halihazırda gereğinden çok büyük ölçüde verilmiştir ve yüksek derecede yönetim karmaşıklığı ve çok sayıda gizli ve bilinmeyen riskle karıştırıldığında, dosya paylaşımları ve veritabanları gibi veri depolarının kontrol edilmesinin bu kadar zor ve saldırılara açık olması şaşırtıcı değildir. Güvenlik endişeleri yeterli değilmiş gibi, sıkı uyum gereksinimleri de her türlü hassas verinin güvenliğini sağlamak için harekete geçilmesini gerektirir. Ancak kuruluşlar bu kadar büyük ve karmaşık bir soruna nasıl yaklaşmaktadırlar?

Karmaşık Yetkiler

Her veritabanı satıcısının güvenlik modeli farklıdır, bu da en deneyimli DBA'ların bile heterojen veritabanı ortamlarında zirvede kalmasını zorlaştırır. Hesaplara, veritabanının çeşitli düzeylerinde doğrudan erişim izni verilmiş olabilir veya yönetilmeyen ya da unutulmuş grup üyelikleri nedeniyle erişim sağlanmış olabilir. Yetkilerin net bir görümünün elde edilmesi zor ve zaman alıcı olabilir.

Stealthbits Veri Tabanı Güvenliği Çözümü

Yapılandırılmış veriler, verilerinizin yalnızca % 20'sini temsil edebilir, ancak rahatlıkla en önemli verilerinizin büyük bir bölümünü içerebilir.

Stealthbits Veri Erişim Yönetişimi çözümü, dosya paylaşımlarından hem şirket içinde hem de bulutta bulunan veritabanlarına kadar bir kuruluşun veri ayak izinin tamamını kapsar. Stealthbits Veritabanı Güvenliği özellikleri, nerede bulunursa bulunsun verilerinize hakim olmanızı kolaylaştırır. Stealthbits çözümü, ilk keşif anından yönetişime kadar, en zor veri erişim sorularınıza yanıt alma, erişim haklarını en az ayrıcalık ilkelerine uygun şekilde yeniden yapılandırma ve iş dostu yönetişim iş akışları aracılığıyla muhafaza etme sürecini otomatikleştirir.
 

01

KEŞFET

Veri ayak izinizin eksiksiz bir görünümünü elde etmek için ortamınızdaki veritabanlarını keşfedin.

02

TOPLA ve ANALİZ ET

Kritik soruları (örn. hassasiyet, erişim, sahiplik, yaş vb.) çözümlemek için ilgili veri noktalarını toplayın ve analiz edin.

03

İZLE

Verilerle kullanıcı etkileşimlerini anlamak için etkinliği izleyin.

04

YENİDEN YAPILANDIR

Etkili yönetişim için En Az Ayrıcalık ilkelerine ve konumuna ulaşmak adına erişimi yeniden yapılandırın.

05

YÖNET

Güvenlik, uyumluluk ve operasyonel standartların yerine getirildiğinden emin olmak için devam eden erişimi yönetin.

Güçlü Veritabanı Güvenliği Yazılımı

Hassas veri keşfi ve veri sınıflandırması, otomatik yönetişim iş akışları, gerçek zamanlı tehdit algılama, ayrıcalıklı etkinlik yönetimi ve daha fazlası dahil olmak üzere güçlü özellikleri ve işlevleri hakkında bilgi edinmek için ürün tekliflerimizi keşfedin!

StealthAUDIT®

StealthAUDIT ile yapılandırılmamış veri havuzlarına ve daha fazlasına ek olarak Oracle, SQL Server ve Azure SQL ortamlarınızda keşif, değerlendirme, raporlama ve yönetimi otomatikleştirin.

Stealthbits Privileged Activity Manager®

SbPAM ile tam zamanında ve yeterli ayrıcalıklarla sağlanan güvenli, denetlenmiş yönetim erişimini kolaylaştırırken veritabanlarınız için daimi ayrıcalıkları kaldırın.

Close
Arama yapılıyor...

Aramanızla ilişkili çözümler

Aramanızla ilişkili haberler

Aramanızla ilişkili makaleler

Aramanızla ilişkili kaynaklar