Bilgi Al

PK Masking

Hassas veriler üzerinde kontrolü sağlayın.

Veriler, bir kuruluşun en değerli varlığıdır. Ancak korumasız veriler bir sorumluluk haline gelir. Kişisel, gizli veya başka bir şekilde hassas bilgilerin maskelenmesi, kullanıcılar tarafından kullanılmaya devam ederken verilerin korunmasına olanak tanır. Bu basit bir kavramdır, ancak işletmeler, maskelenmiş verilerinin amaca uygun kalmasını sağlamak için belirli karmaşıklıkları ve incelikleri dikkate almalıdırlar. 

Gizliliği Koruyun, Veri Değerini En Üst Düzeye Çıkarın

Veri odaklı kuruluşlar için, verilerin kullanılabilir ve erişilebilir olması gerekir, bu da maskelemeyi veri koruması için ideal çözüm haline getirir. Dataguise teknolojisiyle desteklenen PK Masking şunları sunar.


Statik Veritabanı Maskeleme

Veritabanındaki verileri ifşa edilmekten ve kötüye kullanılmaktan geri alınamaz bir şekilde koruyun.


Dinamik Yetenekler

Yalnızca kullanım için sorgulandığında verilere maskeleme ve erişim denetimleri ekleyin.


Dosya ve Resim Temizliği

Dosyalarda, resimlerde veya e-postada var olan hassas bilgileri göründüğü anda kalıcı olarak kaldırın.


Kapsamlı Maskeleme Seçenekleri

Karakter düzeyi, özel değer, biçim koruma, sansürleme ve daha fazlasını içerir. Farklı  kullanım durumları için bu seçenekler özelleştirilebilir.


Korumalı Denetlenebilirlik

Verileri tamamen veya kısmen maskeleyin ve denetim amaçları için bulunabilir durumda tutun.


Kişisel Bilgilerin Kimliğini Gizleme

Takma ad ve anonimleştirme ile tanımlanabilir ayrıntıları değiştirin.

Kaynaklar Arası Tutarlılığı Sürdürmek Ve Kalıcılık

Hassas veriler, kurum genelinde birden çok depolama alanında bulunabilir. PK Masking, hassas verileri veri depolarında tutarlı bir şekilde maskeleyerek kontrolünün korunmasına yardımcı olur. Statik maskeleme veriyi hareketsiz haldeyken maskelerken, dinamik maskeleme ise verileri yalnızca kullanım sırasında maskeler.

Veritabanı Yönetim Sistemi Kopyaları

Üretim dışı kullanım için üretim veritabanlarını hızlı ve kolay bir şekilde kopyalayın. PK Masking, bir veri tabanı yönetim sistemindeki hassas verileri otomatik olarak maskeler ve daha doğru ve anlamlı ölçüm için tüm veri setinden tam olarak yararlanmanıza yardımcı olur.

Güvenli Analitik Uygula

Güvenli analitiği etkinleştirmek için Hadoop, Teradata veya Snowflake gibi analitik sistemlerinde bir veya daha fazla hassas sütunu/ öğeyi maskeleyebilir veya şifreleyebilirsiniz. Orijinal değerler yalnızca yetkili kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.

Hataları Bertaraf Edin

Orijinal veriler ve maskelenmiş veriler arasında hiçbir bağlantı olmadan, statik maskelememiz, maskelenmiş değerlerden orijinal hassas verilerin alınması riskini ortadan kaldırır. Bu, kişisel veya hassas verileri maskeleme ile korurken hata noktalarını bertaraf eder.

Close
Arama yapılıyor...

__search_result_pages_title__

Aramanızla ilişkili çözümler

Aramanızla ilişkili haberler

Aramanızla ilişkili makaleler

Aramanızla ilişkili kaynaklar