Veri gizliliğinin korunması ve uyumluluğunda lider çözüm

Hassas verilerinizin tespit edilmesi, denetlemesi, korunması ve izlenmesi ile gizlilik ve uyumluluğu sağlar.

Veri Depolarında Veri Gizliliğini ve Uyumluluğunu Otomatikleştirme

DgSECURE ile İsteğe Bağlı Gizlilik (PoD) Platformu, Kişisel Verilerin, şirket genelinde toplanırken, kullanılırken, paylaşılırken ve depolanırken kişisel verileri algılayan, koruyan ve izleyen kesintisiz bir iş süreci olmasını sağlar.

Yapılandırılmış alanlarda hassas ve kişisel bilgilerin belirlenmesini, denetlenmesini, izlenmesini ve maskeleme/şifreleme yöntemleriyle gizliliğinin korunması sağlar.

DgSECURE Classification

Dataguise DgSECURE, kurumlar için veri yönetimi, gizlilik ve uyumluluk düzenlemeleri hakkında daha derin bilgi ve analizler yapmanızı sağlayan güçlü bir veri sınıflandırma sunar.

Önceden Tanımlanmış Gizlilik Politikaları

DgSecure, kurumun hassas verilerini sadece birkaç tıklamayla sınıflandırmaya başlamasına olanak tanıyan bir dizi ön tanımlı, kullanıma hazır politikalarla birlikte gelir. DgSECURE’ün ön tanımlı politikaları aşağıdakiler de dahil olmak üzere yüksek düzeyde tanınmış yasal uyumlulukları kapsar:

 • HIPAA
 • PCI
 • PII
 • GDPR

Özelleştirilebilir Politika Düzenleyicisi

DgSECURE, özelleştirilmiş veri sınıflandırma politikalarına ihtiyaç duyan kurumlar için, hassas verileri bir kuruluşun özel ihtiyaçlarına göre kategorize edebilen güçlü ve kullanımı kolay bir politika düzenleyicisi sağlar. Kredi kartı numarası, sosyal güvenlik, e-posta vb. ön tanımlı hassas veri tiplerinin haricinde kurumsal özelleştirmelerinize göre kolaylıkla ek hassas veri tipleri ekleyebilirsiniz.

Kalıcı Veri Sınıflandırması

Hassas verileri kendi içlerinde kategorilere ayrıldıktan sonra, sınıflandırılmış hassas verilere erişim DgSECURE platformunda izlenir ve verilerin zaman içinde izlenmesine olanak tanır. DgSECURE'Ün kalıcı sınıflandırması, hareket halindeyken veya hareketsizken hassas veya kişisel verilerin sürekli gizliliğini sağlamak için kurumunuzun erişim kontrol sistemi ile entegre edilebilen değerli veri bilgileri sağlar.

Sonuçları Kolayca Analiz Edin

Dataguise kullananlar, veri sınıflandırma görevlerinin sonuçlarını DgSECURE Dashboard aracılığıyla veya dosya dışa aktarma yoluyla(pdf, csv, vb.) birden çok desteklenen formatta inceleyebilirler.

Basit İş Akışı

Bir kurumun veri havuzlarında Dataguise ile veri sınıflandırması yapmak 1-2-3 kadar basittir. İlk olarak, önceden tanımlanmış bir politika seçin veya politika oluşturucuyu kullanarak özel bir politika oluşturun; tek bir örnek ya da zamanlanmış aralıklarla politikaları çalıştırmak için veri depolarını seçin; sonuçları bekleyin ve verileri analiz edin. Bu kadar basit!

DgSECURE Detect

Veri depolama alanlarınızdaki hassas verilerinizi daha detaylı bir şekilde keşfedin.

Çalışanlarınız boyut ve çeşitlilik olarak hızla artan verileri kurum içinde/iş ortakları arasında paylaşırlar ve tek bir bilgi dosya sunucuları, veri tabanları, bulut ortamları gibi bir çok yerde olabilir. Bu nedenle hassas verileri doğru, hızlı ve tam olarak bulmak düşündüğünüzden daha zor olabilir.

DgSECURE Detect ile yapabilecekleriniz;

 • Yüksek hacimlerde, benzeşmeyen, sürekli hareket halinde ve değişen veriyi, yaşam döngüsü yönetimi ve değişimleri destekler şekilde elden geçirirsiniz.
 • Akışkan ya da esnek bir bilgi yönetişim modeli ile, yüksek oranda yapılandırılmış veri ile birlikte, Nesnelerin İnterneti(IoT), tıklama, bildirim ve kayıt verilerini beraberce işlersiniz.
 • Geleneksel bağlantılı veritabanları ve kurumsal veri depolama alanlarının yanında, Hadoop gibi bağlantısız büyük veri depoları ve dosya havuzları (SharePoint ve dosya paylaşımları)’nda kullanabilirsiniz.
 • Yapılandırılmış, yarı yapılandırılmış, yapılandırılmamış ya da serbest formdaki veri formatlarını işleyebilirsiniz.
 • Çok farklı dosya formatlarının, dosya/dizin yapılarının, metadatalarından ya da (Hadoop gibi ortamlarda) okuma/çıkış şemalarından (schema on read) yararlanarak otomatik keşif ve işlemesini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Sinir sistemi benzeri ağ (neural like network - NLN) teknolojisi, sözlük temelli ağırlıklı anahtar kelime eşleşmeleri gibi teknikler kullanarak derin içerik incelemesi yapabilir ve hassas veriyi yüksek başarıyla tespit edebilirsiniz.

DgSECURE Audit

Kurumunuzun içinde ve bulutta olan hassas verilerinizin güvenlik risklerini değerlendirebilirsiniz.

Hem kurum içi hem de kurum dışı tehditlerin artmasıyla birlikte, işletmeler hassas verilerinin nerede bulunduğunu, korunup korunmadığını veya ifşa edilebileceğini ve bunlara kimlerin eriştiğini anlamak için farklı denetim yeteneklerine ihtiyaç duyarlar.

DgSECURE Audit ile yapabilecekleriniz;

Hassas Veri Göstergeleri ve Raporlar

Birleştirilmiş tek bir gösterge tablosu aracılığıyla, tüm veri havuzlarındaki hassas verilerin konumunu ve mevcut durumunu (korumalı veya açık olarak) görebilirsiniz.

Hassas Veri Uyarıları

Hassas veriler tespit edildiğinde uyarılar oluşturabilirsiniz.

İzleme Raporları

Hadoop ortamlarında bir ilk olarak DgSECURE Audit hassas veri yetki raporlarının üretilmesi ile hangi dosya veya dizinlerin hangi kullanıcılar tarafından erişilebilir olduğunu özetlemektedir. Bu raporlar, Apache Ranger, Apache Sentry ve MapR ACL sistemlerinde saklanan erişim kontrol listesi bilgileri okunarak ve erişilerek üretilir.

 

DgSECURE Protect

Bir denetim ya da veri ihlalinde, verinizin korunmasını garanti altına alın.

Veri ihlalleri çok sık oluyor. Ancak, kuruluşunuzun en değerli ve hassas verilerini yanlış ellere geçse bile korumanın bir yolu vardır.

Dataguise, tüm veri havuzlarında pazarda bir ilk ve öncü olarak, hücre veya alan düzeyindeki bilgileri kilitlemek ve şifrelemek için tam otomatik granüler, parçalı ve uçtan uca veri merkezli en üst düzeyde güvenlik sağlar. DgSECURE şifreleme motorları, Cloudera, Hortonworks, MapR, Pivotal, IBM Big Insights, Amazon EMR ve Microsoft HD Insights için MapReduce ve HIVE aracılarında bekleyen verilerin yanı sıra, standart Hadoop alım yöntemleri (Flume, Sqoop ve FTP) üzerinde de tam otomatik işlem (ajanlı) olarak çalışır. 

DgSECURE Protect ile yapabilecekleriniz;

 • Son teknoloji AES ve NIST-tanımlı format koruyucu şifreleme alternatiflerini kullanabilirsiniz.
 • TXT, AVRO, Sequence; RC, ORC, JSON, XML dosya formatlarındaki hassas veriler için otomatik olarak politika bazlı şifreleme uygulayabilirsiniz.
 • Safenet, RSA, Thales ve diğer KMIP sunucu sistemleri için sektör standardı Anahtar Yönetimi Arabirim Protokolü (Key Management Interface Protocol (KMIP) client desteğinden yararlanın.
 • Dahili erişim yönetim listeleri (ACL) ya da iç risklere karşı, daha yüksek koruma için mevcut LDAP/Active directory yetkileri ile eşleştirilen  ACL alternatiflerini kullanabilirsiniz.
 • Kurum içi ya da dışındaki iş ortaklarındaki, “kısmen güvenilen” kullanıcılarla veri paylaşım ihtiyacında esneklik ve alternatif sağlayan  veri maskeleme algoritmaları ile birlikte kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.
 

DgSECURE Monitor

Muhtemel bir veri ihlalini, aylar değil dakikalar içinde belirleyin.

DgSecure Monitor, bir kurumun gerçekten önemsediği hassas verileri korumaya odaklanan ve potansiyel veri ihlallerini sadece birkaç dakika içinde tespit etmek için karmaşıklığı azaltan erken uyarı sistemi sunar. Kurum içinde veya bulutta depolanan hassas verilerde kimin ne yaptığını izler ve yetkisiz erişim veya olağandışı erişim davranışı gerçekleştiğinde gerçek zamanlı olarak ilke tabanlı uyarılar verir.

DgSECURE Monitor ile yapabilecekleriniz;

 • Mevcut ya da özelleştirilmiş şablonlar kullanarak hassas veri yönetişim politikalarınızı hızlı ve kolayca yaratabilirsiniz-kodlarla uğraşmaksızın.
 • Hassas verilere ulaşma (okuma, yazma, silme, başarısız girişimler vb) girişim ve sonuçlarını sürekli takip edersiniz.
 • Doğrudan politika ihlallerinde derhal uyarı gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Profil çıkarma analizleri ve yapay zeka ile öğrenme araçları yardımı ile, bilhassa çalışanların kullanıcı kodu- şifre bilgilerinin çalınması gibi durumlarda çok önemli olan, olağan olmayan kullanıcı davranışlarını tespit ederek derhal alarma geçilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Hadoop, Cassandra, Amazon S3 ve Blob depoları da dahil olmak üzere bulut ortamları ile kurum sistemlerini kapsamlı olarak gözleyebilirsiniz.
 • Alarmların, politikaların, ölçümlerin ve eğilimlerin tek pano formunda gözlenerek, takip kapsamının, potansiyel veri kayıp tür ve kaynaklarının anlaşılması.
 

Close
Arama yapılıyor...

Aramanızla ilişkili çözümler

Aramanızla ilişkili haberler

Aramanızla ilişkili makaleler

Aramanızla ilişkili kaynaklar